Açık Kasa Su Arıtma Cihazı LG Chem Terz Ozmos Membran Teknolojisi
 

Garanti: 3 yıl

Stok Durumu: Var

Teklif İsteyin
Güvenlik Kodu
LG Chem Terz Ozmos Membran Teknolojisi

1.Aşama : 5 mikron gözenekli tortu filtre, suda bulunan kaba tortu, kum, mil, çamur gibi maddelerin arıtılmasını sağlayarak cihaza giren suyun ilk karşılaştığı filtredir ve ön filtre aşamasının başlangıcıdır.

2.Aşama : Aktif karbon filtre, suyun karşılaştığı ikinci ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadına da etkisi vardır. Filtreleme sırasında suda bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.

3.Aşama : Karbon blok filtre, suyun karşılaştığı üçüncü ön filtrasyon aşamasıdır. Suyun regini berraklaştırmakla birlikte koku ve tadınada etkisi vardır. Filtreleme sırasında suda bulunan klor ve kimyasalları arıtma gibi işlevleri de vardır.

4.Aşama : Membran filtre, su arıtma cihazının ana filtrasyon görevini üstlenir. Günümüzde ters osmos veya reverse osmosis olarak bilinir. Su da bulunan nano tortu, ağır metal, kimyasal, bakteri, kireç vb. maddeleri tutarak suyu neredeyse saf hale getirir. Yarı geçirgen bir malzeme olduğu için bu seviyede su ham haldedir ve ph, minarel, tat yönünden içilmesi gereken ideal su değildir. Cihazınızda bu değerleri almak için kesinlikle ek filtreler kullanılarak ideal bir içme suyu elde etmeniz sağlanmalıdır.

5.Aşama : Post karbon filtre (tatlandırıcı) , elde ettiğimiz suyun tadının ayarlanmasında ve doğal kaynak suyu tadında olmasına etki eden bir filtredir. Filtrenin ana ham maddesi hindistan cevizidir.

6.Aşama : Aşama Mineral Filtre. 0-12 yas grubu cocuk, yaşlı veya hamile bayanların olduğu ailelerin daha çok ilgi göstermesi gereken bir ürün. Zira mineral filtre suyun arıtma işlemi gerceklestikten sonra suyun içeriğinde olması gereken ama sularımızda gerekli miktarda bulunmayan vitaminleri (mineral,  sodyum, potasyum ve özellikle kalsiyum) suyun içeriğine katarak hem vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirir hemde vücudun direncini yükseltir.