Su Arıtma Nedir?
Su arıtma, su içersinde bulunan istenmeyen kimyasalların, biyolojik kirleticilerin, katı maddelerin ve gazların kirlenmiş sudan temizlenmesi işlemidir. Su arıtmadaki amaç, içmek için uygun su üretmektir.

Çoğu su arıtma işlemi insan tüketimi için yapılır, ancak su arıtımı ayrıca tıbbi, farmakolojik, kimyasal ve endüstriyel uygulamaların gereksinimlerini karşılamak da dahil olmak üzere çeşitli başka amaçlar için de tasarlanabilir.

Genel olarak kullanılan yöntemler arasında filtrasyon, sedimantasyon ve damıtma gibi fiziksel işlemler, kum filtreleri veya biyolojik olarak aktif karbon gibi biyolojik işlemler, flokülasyon ve klorlama gibi kimyasal işlemler ve ultraviyole ışık gibi elektromanyetik radyasyon kullanımı yer alır.

Suyun saflaştırılması işlemi, asılı parçacıklar, parazitler, bakteriler, algler, virüsler, mantarlar dahil olmak üzere partikül madde konsantrasyonunu azaltabilir; 

İçme suyu kalitesi standartları genellikle hükümetler veya uluslararası standartlar tarafından belirlenir. Bu standartlar tipik olarak suyun kullanımı için minimum ve maksimum kirletici madde konsantrasyonlarını belirler.

Ara 0507 679 0970